Sağlığınız için En Gelişmiş Teknoloji

Hakkımızda

Misyonumuz

Garnet ” sağlığınız için en gelişmiş teknolojiyi ” getirir ve bundan mutluluk duyar.

Garnet “yaşamın güzel olduğunun, sağlıklı yaşamın daha da güzel olduğunun” bilincindedir. Bu sebeple sağlıklı yaşamınız için gerekli olan en gelişmiş teknolojiyi sizlere ulaştırabilmek Garnet’in  varlık nedenidir.

Vizyonumuz

Türkiye’de, içinde bulunduğu Medikal gruplarında lider, tıp dünyasında ürünleri en çok tercih edilen kuruluş olmak ve uluslararası sağlık projeleriyle büyüyerek geleceğe güvenle yol almak.

Garnet 13 yılı aşkın bir süredir, farklı aşamalardan geçerek, sektörde varlığını sürdürmektedir. Değişken ve  zorlu koşullar içinde maceralara atılmadan, ölçülü riskler alarak ve itibarını koruyarak, istikrarlı bir büyümeyi  sürdürmüştür. Büyümek Garnet için bir idealdir. Bu ideal kendi iş alanlarında Türkiye lideri olmak ve  uluslararası pazarda kapsamı daha geniş global projelerde var olmaktır.

Türkiye’de kazandığı güç ve tecrübelerle ufkunu uluslararası pazara yönelterek daha geniş kapsamda kendi  imzasını atmak Garnet’in Türkiye’deki gururunu da pekiştirecektir.

Kalite Politikamız

Sektörümüzde kalitesi dünyaca onaylanmış ürünleri, eğitimli, iletişim yeteneği yüksek personelle müşterilerimize ulaştırmak, müşteri talep ve şikâyetlerini doğru analiz ederek, hızlı dönüşüm sağlamak ve bunların devamlı  iyileştirilmesi yönünde çaba sarf etmek ve kalite yönetiminin sürekliliğini ve uygulanabilirliğini sağlamaktır.

Faliyet Alanlarımız

    GARNET Sağlık sektöründe özellikle laboratuvar malzemeleri konusunda bölgesinin önde gelen kuruluşlarından birisidir. Siemens Diagnostic ürünlerinin Karadeniz Bölge distribütörlüğünü yürütmektedir. Kamuya bağlı ve Özel bir çok sağlık kuruluşları ile çalışmaktadır. Ürün yelpazesini ve kalite çizgisini her zaman daha da yükseltmektedir.Teşhis ve tedavi hizmetlerine yönelik ürün yelpazesinin yanı sıra üniversite ve teknopark araştırma projelerinde de üstün teknoloji, tecrübe ve kalitesiyle yer almaktadır.

    Garnet’in, distribütörleri ile işbirliği içerisinde pazarlama, bakım ve teknik destek sunduğu markaların bir kısmı şunlardır; AID, Applied Biosystems, Baxa, BioDPC, Digene, Genetika, Gen-Probe, HAIN, IMF, Innogenetics, Invitek, Makro Healthcare, NeoCare, Ogham, RoboScreen, Sarstedt, ViennaLab, Garnet’in distribütörlüğünü yaptığı markaların bir kısmı ise Siemens, Biomerieux,Schwarzer, Hema, Dima ‘dır. Garnet coğrafi olarak; Türkiye’de birçok ili kendine pazar olarak seçmiştir.

“Müşteri odaklılık”, Garnet’in ürün sunma stratejisinin ve “topluma saygılı olma” ilkesinin bir parçasıdır. Türkiyede pazarlama ve satış faaliyetini gerçekleştiren Garnet ekibinin performansı her yıl müşteri memnuniyeti anketleriyle ölçülmekte ve memnuniyeti artırmaya yönelik planlar hayata geçirilmektedir.

Teknik Servis ve Bakım Departmanı

    Tedariğini sağladığımız cihazların kurulumu, üniversite mezunu eğitimli ve sektöründe tecrübeli uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Bakım hizmetleri yine uzmanlarımız tarafından garanti süresince ve garanti sonrası süreçte yapılmaktadır. Sahip olduğumuz sosyal sorumluluk esasına uygun olarak amacımız verimliliği en yüksek düzeyde tutan bakım ve teknik destek anlayışı ile sağlık alanında hiçbir aksama yaşanmadan gerekli tedbirleri önceden almak ve 7 gün 24 saat boyunca gerekli müdahaleyi anında yapmaktır.

Projeler

Garnet sektöründe bir ilke imza atarak medikal şirketlerin iç aksaklıklarının nasıl çözümleneceği üzerine çalışmalar yapmış ve bu çalışmaları MİM adı altında (Medikal İşletim Sistemi) geliştirerek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Avrupa  Birliği destekli yürütülen bir proje haline getirmiştir. MİM projesi ile tüm medikal işetmeler için bir standart oluşturulması hedeflenmektedir.

    Yurt dışındaki Orta Asya, Kafkaslar, Orta Doğu ve Afrika’da anahtar teslim hastane ve laboratuar projeleriyle ilgilenmektedir.